Jeśli chcesz zgłębić temat Zespołu Aspergera naukowo, zobacz najpierw tą stronę, a potem mój artykuł o działaniu mózgu. Poniżej zaś znajdziesz materiały w bardziej przystępny i praktyczny sposób wyjaśniające różne kwestie związane z Zespołem Aspergera.

Materiały zweryfikowane przeze mnie:

Kanał Psychologia ZA na Youtube – czyli vlog Krzysztofa Tokarskiego, psychologa, wykładowcy akademickiego i doradcy zawodowego, mającego Zespół Aspergera, a także syna z Zespołem Aspergera. Szczególnie ważne filmy, głównie dot. małych dzieci:

Centrum Terapii Hypnos w Warszawie – nie korzystałem osobiście z ich usług, natomiast słyszałem kilka pozytywnych opinii, jak również mają wiele ciekawych i pożytecznych informacji na swojej stronie – zacznij od tego i tego.

Przeczytaj też artykuły o Zespole Aspergera na polskiej i angielskiej Wikipedii – linki prowadzą do zweryfikowanych przeze mnie wersji artykułów.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka z Zespołem Aspergera, pewnie zaciekawi Cię ten tekst dot. rozwoju osób z Zespołem Aspergera w wieku nastoletnim.

Jeśli nie masz problemu z czytaniem w języku angielskim, koniecznie zajrzyj też do działu o autyzmie w LoveToKnow – znajdziesz tam setki mniej lub bardziej zaawansowanych tematów, czasami naukowych, w większości jednak napisanych prostym, przystępnym językiem.

Na tej stronie (ale uwaga: to jest Onet.pl, czyli mnóstwo reklam) znajdziesz krótkie i merytoryczne podsumowanie typowych objawów Zespołu Aspergera – artykuł ten nie wnosi absolutnie nic nowego, ale jest przydatnym streszczeniem, jeśli potrzebujesz szybko znaleźć gotowy tekst z taką listą.

Materiały, których nie zweryfikowałem, ale wyglądają na przydatne:

Adresy placówek w Warszawie:

  • diagnozujących autyzm i Zespół Aspergera na NFZ
  • przedszkoli i szkół dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera
  • fundacji wspierających takie dzieci

Wywiady ze mną: